Časť našej letnej dovolenky sme strávili v "letnom chlapčenskom tábore", kde Tiborova kolegyňa Donna pracuje s manželom Craigom a popri nich sa v campe zvezú aj ich traja synovia Benjamin, Joshua a Mathew. Dona s Craigom tam už chodia 19 rokov a Craig pozná toto miesto zo svojich chlapčenských liet, keď tu chodil ako táborník.

Tábor je v severnej, jazernatej časti štátu Wisconsin, na krásnom mieste v lese pri pomerne veľkom, no členitom jazere plnom zálivov, takže "na druhý breh" to nie je odnikiaľ ďaleko. Vznikol začiatkom 20 storočia a hoci táborníci tu majú bojové podmienky (napr. žiadna elektrina v mládežníckych chatkách), je to jeden z najdrahších táborov - rodičia zaplatia za týždeň pobytu svojho mladého $800 ( turnusy su 3 a 4-týždňové).

Bojové podmienky sú tu totiž vynahradené  aktivitami, ktoré sa táborníci učia a absolvujú - plávanie, snorklovanie, kajak, kanoe, plachetnica, vodné lyžovanie, vodná a pešia turistika, windsurfing... aj my sme mali možnosť skúsiť si mnohé z nich, väčšinu vôbec prvýkrát. 

Katke už chýba iba windsurfing aby mohla povedať, že všetko skúsila. Ten sme si však nechali na budúci rok a teraz ho nahradili inou vzrušujúcou aktivitou - kŕmením rakov. Malé ráčiky sú vcelku nebojácne a pustia sa aj do ochutnávania nohy, ak vo vode chvíľu nehybne ostane stáť :) .  Na fotke č. 3 ochutnávajú z tej Tiborovej :) a pridávame ešte dva pekné podvodné zabery rakov hostiacich sa na rybiom filé.

Prvá fotka je z prvej večere (grilované krevetky), zľava T, K, Edy (potomok vlastnika pozemkov a zakladateľa kempu) jeho manželka Tracy, Craig a za fotoaparátom Donna.

Posledné dve na tejto stránke sú z našej cesty a ukazujú Mackinac Bridge, most, ktorý spája horný a spodný polostrov Michiganu a pomyselne oddeľuje Michiganské jazero od Hurónskeho. Tretia fotka je zo satelitu a ukazuje okolie Plum Lake - krajinu posiatu jazerami.

           

www.Marcinek.sk |