Našou prvou vodnou aktivitou bola pohodová plavba v kajakoch. Od kempu sme preplávali okolo hniezda obra - orla belohlavého, kde sme videli dve statné mláďatá (foto 3 je jeden z rodičov, ktorého odfotila Donna).

Potom sme sa vybrali preskúmať zátoku Star Creek, stojatú riečku ktorá prepája Plum Lake a Star Lake. Cestou (vlastne plavbou) tam sme pozorovali loon-ov (foto 4), zaujímavých vtákov, ktorí lovia ryby a vedia veľmi dlho vydržať pod vodou - a presne tak aj unikali pred nami - neodleteli, ale ponorili sa a po hodnej chvíli sa vynorili o riadny kus ďalej. Sú to veľmi elegantné vtáky s čiernou hlavou a červenými očami, ktoré vydávajú neobvyklé, až strašidelné zvuky (napríklad ako zavýjanie vlka). Slovenské meno tohoto vtáka sa nám nepodarilo zistiť.

Foto č. 5 sme urobili v ústí Star Creek a nasledujúce fotky ukazujú zlomok z nádhery naozajstnej divočiny. Úzkou zátokou s plytkou stojatou priezračnou vodou sme sa plavili až kým sme nenarazili na bobriu hrádzu.

Posledným bodom asi 3 hodinového kajakového výletu bolo dobytie opusteného ostrova Five Pines (päť borovíc, foto 9, 10).

Posledné dve fotky sú z nášho jachtenia a plachtenia. Po asi 10 min inštruktáži ako ovládať plachetnicu sme sa vydali na skusy. Tibor kormidloval a Katka napínala plachtu. Ovládanie lode sme zvládli bez problémov, akurát spočiatku, keď vietor začinal našu loďku prevracať, sa Katka inštiktívne chytala lana aby sa nezošmykla (čím plachtu ešte viac napínala a loď ešte viac nakláňala) :))) ... Po chvíľke tréningu Katka nad inštinktami zvíťazila a do cieľa sme sa doplavili bez prevrátenia lode.

           

www.Marcinek.sk |