Na západ od Porcupine Mountains sú skaliská bohaté na nerastné suroviny a kedysi sa tu ťažila (okrem iného najmä) meď. Dnes ťažbu medi pripomína iba názov Copper Peak (medený vrch) na ktorom stojí vysokánska konštrukcia najväčšieho mostíka pre lety na lyžiach na svete. Dá sa tu skočiť aj vyše 200m. Lety na lyžiach na západe zrejme nie sú veľmi populárne, lebo je to jediný mostík na celej západnej pologuli a aj na tom bola posledná súťaž v 1994 roku. Teraz sa využíva ako turistická atrakcia s impozantnou výhliadkou (vraj pri dobrých podmienkach vidno na západ až do Minnesoty, na druhú stranu jazera Superior). Mostík sme si pozreli len zdola (foto 1), lanovka ešte nepremávala.

Krajinou preteká Black River, ktorá v skalnatom podloží vyrezala kaskády a vodopády a prechádzka lesom popri nej je príjemná. Na fotkách 2-6 je zopár vodopádov a iných útvarov a uvidíte tu i Donnu a Craiga.

Posledné dve fotky sú z miestnej flóry a fauny: Thimbleberry (thimble = náprstok) nie je malina, hoci sa na ňu veľmi podobá. Plod je pevnejší a chuťovo iný - my sme v ňom cítili limetkové zafarbenie. 

A napokon korytnačka s dlhým chvostom je snapper (snapping turtle). Známa je svojou bojovnosťou a aj na súši sa vie brániť silnými rýchlymi čeľusťami a dlhým pohyblivým krkom.

           

www.Marcinek.sk |