Pictured Rocks National Lakeshore sa tiahne asi 60 km. Posledný deň sme sa po plavbe loďou vybrali na jeho východnú časť, k mestu Grand Marais. Len tak zo zvedavosti, či to bude podobné skalnaté pobrežie, alebo niečo iné.

A našli sme niečo úplne iné - žiadne skaly, iba útesy z piesku, duny a les. Tak trochu pripomínajú Sleeping Bear Dunes hoci menej členité a zarastené.

Zastavili sme sa na 3 miestach. Fotky 1-8 sú z Log Slide - šmýkalky, ktorou spúšťali vyťažené drevo dole k vode a odtiaľ ho loďami rozvážali ďalej. Dnes je tu namiesto drevenej konštrukcie šmýkalky iba strmý, takmer 100m  pieskový žľab, ktorý veľmi dobre testuje fyzickú kondíciu - cesta nadol môže trvať iba niekoľko sekúnd, no nahor, strmým svahom, kde pri každom kroku sa noha zošmykne pol kroka naspäť je výzvou aj pre trénovaných.

Plánovali sme si to iba obzrieť (pre budúce výlety), preto úplne dole k vode sme nezišli. Aj tých pár desiatok metrov ktoré sme si vyskúšali nám však dalo predstavu o náročnosti. Viď štvornožkujúcu Katku. Ale zvládnuteľné to je, lebo jeden otecko tam prebehol svoje dve ratolesti. Síce s vyplazenými jazykmi a postávajúc na každom kroku, ale vyštverali sa (ich mama radšej ostala hore, Katka sa s ňou dala do reči, foto 2).

Foto 8 - stroje a zariadenia na prenos dreva.

Foto 9 - Sable falls, na východ od Log Slide.

Foto 10 - Log Slide pri pohľade z výšky 650 m (Google Earth).

           

www.Marcinek.sk |