Nepochybne najvzrušujúcejšou vodnou aktivitou bolo vodné lyžovanie. Po krátkej inštruktáži nás hodili rovno do vody a ... napodiv sme to prežili :)  .

Sériové fotky (č. 4 a 6) zachytávajú naše prvé momenty státia na vodných lyžiach (prvých asi 30 sekúnd). U Tibora i Katky je príbeh rovnaký, odlišná je len pointa: Po vynorení sa na hladinu a chvíľke slávy prichádza prvá brázda (od člna), strata ťahu a obaja zadkom začnú orať vodu :) . No obaja sa akoby zázrakom z vody zdvihnú a snažia sa chytiť rovnováhu a pokračovať ďalej. A práve tu sa ich príbehy rozchádzajú: Tiborov úsmev a Katkine prekrížené lyže na poslednej fotke v oboch sériách naznačujú ako.

Tibor dojazdil bez pádu, Katka sa z prvého pádu poučila a zvyšok dojazdila úplne bravúrne, križujúc brázdy hore-dole jedna radosť. Po nás šiel lyžovať Craig a svojou jazdou na jednej lyži podpichol Tibora aby vliezol do vody ešte raz a skúsil to na jednej.

Didakticky :) sa jazda na jednej lyži učí ako jazda na dvoch, prenesenie váhy na jednu nohu a po získaní rovnováhy (alebo aspoň pocitu rovnováhy) sa druhá  lyža jednoducho odkopne. Tento proces zachytila Donna na ďalšej sériovej fotke (č. 7, štvorfoto) a na stredných dvoch fotkách vidno odkopnutú lyžu (tretia fotka nie je z tej istej série).

Tiborov profesionálny výzor na jednej lyži je však iba dojem - jeho chvíľky slávy na jedej lyži netrvali nikdy dlhšie ako 10 sekúnd a výsledok zachytila Katka na poslednej sériovej fotke (dvojfoto, č. 8). Celkom slušný papuliak do vody a to, že voda v takej rýchlosti dá poriadne zabrať dosvedčujú Tiborové roztrhané kraťaso-plavky :))) .

           

www.Marcinek.sk |